mihandownload
31 شهریور 1401 - 19:40

ادامه دیپلماسی فعال هسته‌ای در نیویورک + تصاویر

مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات هسته‌ای در حاشیه نشست سازمان ملل، با مقاماتی از انگلیس، قطر، سوئیس، هلند و اتحادیه اروپا دیدار و گفت‌وگو کرد.

- اخبار بین الملل -به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «علی باقری» مذاکره‌کننده‌ی ارشد کشورمان در ادامه‌ی فعالیت‌های دیپلماتیک برای پیگیری مذاکرات رفع تحریم، با مقامات وزارت امور خارجه انگلستان، قطر، سوئیس و هلند و همچنین نماینده اتحادیه اروپا دیدار کرد.

خبرگزاری تسنیمدر این دیدارها، باقری تصریح کرد منطق روشن ایران، لزوم ارائه‌ی "تعهدات پایدار" در روند مذاکرات و "پایبندی به تعهدات" از سوی طرف غربی است.

این هفته رئیس جمهور کشورمان به همراه هیئتی از جمله وزیر خارجه و مذاکره کننده ارشد ایران راهی نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل شد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی امروز پنجشنبه طی سخنرانی که داشت، در این ارتباط گفت: «جمهوری اسلامی ایران از توافق موجود خارج نشده است و به همه تعهدات خود در این توافق نیز عمل کرده است. این آمریکا بود که از این توافق خارج شد و کشورهای اروپایی بودند که به تعهدات خود عمل نکردند.»

آقای رئیسی با تاکید بر اینکه از ابتدا اعلام کردیم که موافق مذاکره با هدف رسیدن به نتیجه و توافق عادلانه و منطقی هستیم نه مذاکره برای مذاکره، افزود: «آنچه با آن مواجه هستیم احتمال خروج یکی از کشورهای طرف مذاکره از توافق نیست، بلکه رخدادی است که تجربه شده و امروز جمهوری اسلامی به درستی به دنبال آن است که تضامینی اعتمادآور و اطمینان‌بخش از عدم تکرار این تجربه به دست بیاورد. این گره باید به دست همان کسی باز شود که گره را زده است.»

باقری و مورا در نیویورک دیدار کردند

باقری و مورا در نیویورک دیدار کردندانتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 752126