mihandownload
26 دی 1401 - 18:34

آغاز رزمایش هوایی مشترک میان نیروهای روسیه و بلاروس

وزارت دفاع بلاروس امروز با صدور بیانیه ای از آغاز رزمایش هوایی مشترک میان نیروهای این کشور و نیروهای روسیه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نیروهای هوایی روسیه و بلاروس امروز دوشنبه برگزاری رزمایش نظامی مشترکی را آغاز کردند.

وزارت دفاع بلاروس با صدور بیانیه ای در این باره اعلام کرد که پایگاه های نیروی هوایی ارتش، مناطق آموزشی و پدافند هوایی مینسک در این رزمایش شرکت دارند. هدف از رزمایش‌ های مشترک میان دو کشور تقویت هماهنگی‌ های رزمی و سازگاری عملیاتی فیمابین است.

در ادامه بیانیه وزارت دفاع بلاروس در این ارتباط آمده است: امروز رزمایش پرواز تاکتیکی مشترک میان یگان های هوانوردی نیروهای مسلح بلاروس و روسیه که بخشی از واحد هوانوردی گروه منطقه‌ ای نیروهای نظامی هستند، آغاز شد.

در همین رابطه، وزارت دفاع بلاروس ۳ روز پیش از آماده باش یگان‌ های توپخانه ای این وزارت خانه در راستای عملیات مشترک نظامی با روسیه خبر داده بود.

وزارت دفاع بلاروس روز جمعه اعلام کرد که از امروز در چارچوب اقدامات مربوط به انسجام یگان مشترک گروه منطقه‌ای بلاروس و روسیه، یگان‌های توپخانه تیپ یازدهم مکانیزه، به صورت جداگانه برای انجام مأموریت‌های تعیین شده آماده هستند.

وزارت دفاع بلاروس همچنین پیش از این گزارش داده بود که اقدامات لازم در راستای تقویت گروه منطقه‌ای نیروهای مشترک روسیه و بلاروس در دستور کار قرار دارد و این نیروها به منظور دستیابی به اهداف دفاع از دو کشور بلاروس و روسیه آمادگی دارند.

پیشتر در ۱۰ اکتبر، الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس از آغاز تأسیس یک گروه منطقه‌ای از نیروهای نظامی خبر داده بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 981146